תיכון דקלים- אולם רב תכליתי

בית ספר "דקלים" בבאר שבע הינו בית ספר מחוזי – קהילתי, על יסודי, לחינוך מיוחד. בית ספר "דקלים" נותן מענה לכ-110 תלמידים ומספק מענה ייחודי לתלמידים בגילאי 13-21, המאובחנים כבעלי פיגור קל.  

 

המטרה:

 

בית הספר מפתח ומטפח מיומנויות הכנה לעולם העבודה ולהשתלבות בקהילה ושם דגש מיוחד על כישורי חיים והכנה לחיי התעסוקה לקראת גיל 21. התפיסה החינוכית של בית הספר מושתתת בבסיסה על הגישה ההומניסטית: ההכרה בחינוך התלמיד ובזכותו למימוש יכולותיו הקוגניטיביות, התפקודיות, הרגשיות והחברתיות, תוך טיפוח רצונותיו וכישוריו הייחודיים, כבסיס ללמידה , כהכנה לחיים ובהשתלבותו בקהילה. בהתאמה לצרכי תלמידים בעלי צרכים מיוחדים, הכיתות כוללות מספר תלמידים קטן יחסית, עד 12 תלמידים בכיתה, וכוח האדם מותאם לצרכי התלמידים הכולל מחנכים, צוות פרא רפואי בן מקצועי, סייעות ומתנדבים.

 

בית הספר שם דגש רב על חיי החברה והקהילה של התלמידים מחד, ומאידך על טיפול לימודי חינוכי ורפואי. השיעורים הטיפולים ניתנים ע"י צוותים פרא רפואיים כשמטרתם להעצים אותם, לתת להם מענה לצרכיהם ולסייע להם להשתלב בקהילה.

 

הצורך:

 

הסיוע והטיפול בתלמידים מהווה אתגר גדול מאד בהיבטים רבים, כאשר הבולט שבהם הוא העדר מרחב פיסי להתכנסויות בית ספריות, פעילויות חברתיות וחדרים לטיפולים הפרטניים השונים, בהם: פיזיותרפיה, תרפיה באומנות, ריפוי בעיסוק, ביבליותרפיה, קלינאית תקשורת ושעות פרטניות.

 

גודלו של ביה"ס והמבנה, הותאם לצרכים של אוכלוסייה קטנה יחסית, והתאים לצרכים שהיו בעבר. אך היום, חוסר המרחב הפיזי הקיים היום בבית הספר, לא מאפשר עבודה פרטנית יעילה, מה שמגביל את בית הספר גם בקליטת תלמידים חדשים.

 

עיריית באר שבע יחד עם הנהלת ביה"ס וקרן באר-שבע לפיתוח מקדמת פרויקט להקמת אולם רב תכליתי וחדרי טיפולים. במסגרת הפרויקט, מתוכננת הקמת אולם ספורט ייחודי ומותאם לאוכלוסיית הצרכים המיוחדים. האולם ייתן מענה לתלמידי בית הספר לצורך פיתוח היכולת המוטורית והגופנית ובכך יסייע להתפתחותם כבוגרים עצמאיים יותר. כמו כן, האולם ישרת בשעות אחה"צ והערב את אוכלוסיית הילדים עם הצרכים המיוחדים לפעילויות העשרה ושילוב חברתי בחברה הבריאה. 

 

לצורך הפרויקט, הקצתה עיריית ב"ש שטח בקרבת ביה"ס.

 

הדמייה:

סכום מבוקש:

שתפו את הפרויקט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב print
שיתוף ב email