פארק החייל האוסטרלי

קרן באר-שבע לפיתוח הקימה בשיתוף עם קרן פראט, עיריית באר שבע וקרן היסוד את ‘פארק החייל האוסטרלי’ – גן שעשועים ציבורי המיועד לשרת גם ילדים עם צרכים מיוחדים. מתקני המשחקים שבפארק מותאמים מבחינת נגישות, בטיחות, התמצאות ותיחום, לילדים עם סוגים שונים של מוגבלויות ולילדים עם טווח תפקודי רחב מאוד. מטרת הפארק היא לאפשר לילדים עם צרכים מיוחדים ולילדים בריאים לשחק זה לצד זה בהרמוניה ובטבעיות, ובכך לשמש כמנוף ליצירת שינוי חברתי ולקידום שילובם של ילדים עם צרכים מיוחדים בחיי הקהילה.

הנגשה פיזית והנגשה חברתית הם העקרונות שהובילו את הפרויקט משלב התכנון והבניה, ועד לשלב ההפעלה של המודל החברתי. מודל חדשני זה מספק תוכניות חינוכיות וחברתיות שמטרתן לעודד גישות חיוביות כלפי אנשים עם צרכים מיוחדים ולהבטיח את שילובם החברתי בפעילויות פנאי המתקיימות בקהילה.

הפארק מנציח את חיל הפרשים האוסטרלים אשר שחררו את באר שבע מידי הטורקים בקרב המכונה “מתקפת הפרשים הגדולה האחרונה בהיסטוריה”. כיבוש באר שבע בידי הכוחות האוסטרלים היה נקודת המפנה במערכה על ארץ-ישראל. ימים ספורים לאחר הניצחון המכריע נכתבה הצהרת בלפור, אשר סללה את הדרך לכינונה של מדינת ישראל. הפרשים האוסטרלים היו ידועים ביחסם החם לילדי ישראל, ומייסדי הפארק חשבו שדרך ההנצחה הראויה לחיל הפרשים האוסטרלים היא הקמת פארק אשר ישמח ילדים רבים ככל האפשר.

 

סכום מבוקש:

הושלם

שתפו את הפרויקט