בית ספר אילנות

בית ספר “אילנות” הינו בית ספר יסודי לחינוך מיוחד הקולט תלמידים המוגדרים על רצף הפיגור הקל. בית הספר הינו על אזורי וקולט תלמידים ותלמידות מבאר שבע והסביבה. 

 

תכנית הלימודים הכיתתית נגזרת מתכנית הלימודים הרגילה תוך התאמה אישית המותאמת לצרכיו של כל תלמיד ותלמידה. התוכנית האישית קשורה לתכנית הליבה של החינוך המיוחד והיא כוללת: כישורי חיים יומיומיים, לימוד מתמטי, מדע וטכנולוגיה, אמנויות, ספורט ועוד.

 

חדר שקט

תלמידים רבים הלומדים בבית ספר אילנות זקוקים לפסק זמן במהלך היום. חלקם מתמודדים עם התקפי כעס, אי נוחות לרעשים או שהם צריכים להירגע המהלך יום הלימודים על מנת להישאר ממוקדים.

החדר עוצב כך שהוא יכול לספק להם מקום להירגע במהלך יום הלימודים.

נתרם בנדיבות על ידי ארלין ומורט דבלין.

 

מטבח מונגש

 

שופץ מטבח נגיש לתלמידים לפיתוח כישורי בישול וטיפול רגשי.

בישול הוא מיומנות פונקציונלית חשובה. שילוב הכנת אוכל בתכנית לימודים לכישורי חיים בכיתה היא דרך מהנה לתרגל מיומנות אקדמיות בשילוב מיומנות להסתגלות.

הוראת כישורי בישול יכולה להיות בעלת ערך לילדים עם מוגבלות והן למבוגרים צעירים העוברים לחינוך על-תיכוני או לחיים עצמאיים.

 

נתרם בנדיבות על ידי קרן נאמן.

 

 

 

גן משחקים מונגש

המטרה שלנו הייתה שהתלמידים יצאו החוצה בזמן ההפסקות שייהנו ממתקני שעשועים כמו שאר ילדי באר שבע. דרך המשחק הם לומדים ויוצרים אינטראקציה חברתית זה עם זה ותוך כדי עוברים תהליכים טיפוליים.

נתרם בנדיבות על ידי JNF  קנדה.

סכום מבוקש:

הושלם

שתפו את הפרויקט